Siirry sisältöön

Ammattilaisten aamukahvit 17.1.2025, Alakoulun tukioppilastoiminta

  • 17.1.2025 klo 08:30 - 09:00
  • Verkossa

Ammattilaisten aamukahveilla tarjoamme noin kerran kuussa puolen tunnin napakan tietoiskun tai minikoulutuksen. Aamukahvit ovat avoimia kaikille lasten, nuorten ja perheiden kanssa työskenteleville.
Järjestämme aamukahvit perjantaisin 
klo 8.30–9.00 Teamsissä.

Pe 17.1. klo 8.30–9
Uutta! Vahvista alakoulun yhteisöllisyyttä tukioppilastoiminnalla
Jo yli 50 vuotta Suomen yläkouluissa käytettyä toimintamallia hyödynnetään nyt alakouluissa ja kokemukset siitä ovat olleet hyvät. Toiminta lisää yhteisöllisyyttä, vahvistaa oppilaiden osallisuutta sekä ehkäisee kiusaamista ja yksinäisyyttä. Tule kuulemaan kokeilukoulujen kokemuksista ja kuinka käynnistää tukioppilastoiminta omassa koulussa.

Esittäjä: Satu Suomalainen, kouluyhteistyön asiantuntija

Tässä linkki perjantain 17.1. aamukahveille:

Microsoft Teams -kokous
Liity tietokoneella, mobiilisovelluksella tai kokoustilan laitteella

Liity kokoukseen napsauttamalla tästä

Kokoustunnus: 394 503 923 692
Tunnuskoodi: rD6uT7Px

Katso kevään aamukahviaiheet ja ilmoittaudu sähköpostilistalle, niin saat linkin seuraaville kahveille suoraan sähköpostiisi. Jos olet jo aiemmin ilmoittautunut aamukahvilistallemme, Teams-kutsut tulevat sinulle automaattisesti.

Katso kevään aamukahviaiheet ja ilmoittaudu listalle

Takaisin ylös